Pajączki - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Pajączki

16 czerwca 22

Plamy barwnikowe

Każda osoba ma swój indywidualny kolor skóry. Głównym czynnikiem determinującym kolor skóry jest melanina. Przez całe życie człowieka, z tego czy innego powodu, mogą wystąpić zaburzenia barwnikowe, odwracalne i nieodwracalne. Proces pigmentacji jest rodzajem środka konserwującego, który został stworzony przez samą naturę w celu ochrony skóry przed negatywnymi skutkami różnych czynników: światła słonecznego, skutków spowodowanych zmianami w materiale genetycznym komórki itp. W rzeczywistości pigmentacja ma na celu ochronę struktur jądrowych komórek (DNA skóry) przed uszkodzeniem.

Zaburzenia barwnikowe skóry na przykład piegi są dziedzicznym rodzajem pigmentacji. Pojawiają się we wczesnym dzieciństwie. A melasma, która objawia się w postaci jasnych lub ciemnobrązowych plam na otwartych obszarach skóry, jest łagodnym nabytym zaburzeniem pigmentacji skóry. Zmiany pigmentacji skóry tzw. plamy barwnikowe mogą być związane zarówno z nadmierną produkcją melaniny, jak i jej brakiem.

Głównymi czynnikami powodującymi zaburzenia barwnikowe skóry są:

Na kolor skóry wpływa zapalenie skóry, grzyby. Ponadto skóra zmienia kolor w miejscu oparzenia, ukąszenia lub wstrzyknięcia. Zaburzenia barwnikowe skóry prezentacja pokazuje w różnych ujęciach, ujawniając ich objawy i sposoby usuwania.

Leczenie zaburzeń pigmentacji skóry

Jeśli przyczyna zmiany pigmentacji skóry jest związana ze zidentyfikowaną chorobą, wówczas jej leczenie jest konieczne. W niektórych przypadkach zmiany skórne są odwracalne. Konsekwencje można wyeliminować metodami kosmetycznymi. Jeśli formacja na skórze jest bezpieczna, ale jest niewygodna dla osoby, istnieje wiele sposobów na skorygowanie tej wady kosmetycznej: wybielanie, złuszczanie, usuwanie. Dermatolog wybiera odpowiednią metodę.

Specjaliści z kliniki dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu przypominają, że zmiana pigmentacji skóry może wskazywać na poważną chorobę. Jeśli zauważy się plamy barwnikowe na skórze nie należy odkładać wizyty u dermatologa. Można umówić się na wizytę i podczas konsultacji dermatologicznej nastąpi rozpoznanie problemu i wskazanie możliwości usunięcia lub zminimalizowania plam barwnikowych.

Faktem jest, że czasami przyczyną pojawienia się plamy barwnikowej na skórze jest choroba, dla której zmiana koloru skóry jest tylko jednym z objawów. Dokładna diagnoza pomoże zalecić odpowiednie leczenie i pozbyć się nie defektu kosmetycznego, ale przyczyny samej choroby. Jednym z narzędzi diagnostycznych jest lampa Wood, która pozwala odróżnić zaburzenia pigmentacyjne nawet na podstawie zewnętrznych znaków już przy pierwszej wizycie u specjalisty.

Metody kosmetologicznego leczenia zaburzeń pigmentacji skóry

We współczesnej kosmetologii istnieje wiele technik walki z przebarwieniami. Są to różnego rodzaju peelingi, mezoterapia, fototerapia, a także najnowsze kosmeceutyki. Wrocławska klinika Soft Skin przy użyciu różnych metod, oferuje swoim pacjentom następujące usługi w celu właściwej pielęgnacji skóry:

Laserowe usuwanie przebarwień na skórze – klinika Soft Skin

Ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi nie tylko do naruszenia pigmentacji i ryzyka rozwoju czerniaka, ale także do fotostarzenia się skóry. To z kolei powoduje przedwczesne zwiotczenie skóry, zmarszczki, pojawienie się nowo powstałych naczyń, zwiększoną produkcję sebum. Dermatolog może pomóc zapobiec tym problemom i zminimalizować wpływ czynników zewnętrznych.

Fotoodmładzanie laserowe na przebarwienia i zaburzenia pigmentacji skóry. Światło lasera Fotona, przenika w głąb skóry, nie powodując naruszenia jej powierzchni, lecz uruchomienie procesów regeneracyjnych. Laser neodymowo-yagowy penetruje skórę na głębokości niedostępnej dla innych technologii i gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo dla każdego rodzaju skóry. Efektem zabiegu jest ujednolicenie kolorytu i redukcja zaczerwienień.

Laserowa redukcja przebarwień system Fotona Spectro SP, wykorzystuje technikę szybkiej ablacji. Wiązka lasera uszkadza skórę w sposób wybiórczy, a minimalna ablacja natychmiast eliminuje gorące pozostałości tkanek, powodując szybkie gojenie się skóry bez odczuwania bólu oraz tworzenia się obrzęków. Zabieg nie powoduje ryzyka uszkodzenia tkanek, zapewniająca równy rozkład energii impulsu, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność laseroterapii.

Wskazaniem do wykonania procedury laserowej są:

Efektem przeprowadzonego zabiegu laserowego jest wyrównanie kolorytu skóry, usunięcie piegów, rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień różnego typu, usunięcia melasmy, plam soczewicowatych, posłonecznych. A także rozjaśnienie przebarwień pozapalnych, polekowych, pourazowych, termicznych.

Polecane zabiegi

Zamykanie zmian naczyniowych

Problemy z naczynkami przybierają różne formy: rumień, teleangiektazje (potocznie zwane pajączkami lub nawet błędnie popękanymi naczynkami), a także naczyniaki. Broń...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 214 opinii
Zobacz opinie
4.7 na podstawie 112 opinii
Zobacz opinie