Treść strony

Krostki

Zobacz nasze zabiegi

Problemy skórne mogą sygnalizować obecność choroby, jeśli zmiany zaczną swędzić, łuszczyć się, zwiększać rozmiar, ilość. Jeśli takie objawy stają się częstsze, należy skontaktować się z dermatologiem w celu ustalenia przyczyn i przepisania odpowiedniego leczenia. Krostki mogą pojawić się na różnych częściach ciała i przybierać różne formy i barwę. Najczęściej występują na twarzy, plechach, nogach oraz na penisie a przyczyny mogą być różne.

Krostki na penisie – przyczyny, objawy, leczenie

Wysypki na narządach płciowych powodują dyskomfort i mogą powodować ból. W przyszłości taki pozornie mały problem może wywołać depresję. Ponadto wysypka na narządach płciowych jest czasem pierwszym objawem poważnych chorób przenoszonych drogą płciową, więc nie można pozwolić sobie na to, by ustąpiła sama.

Lekarze, zwłaszcza dermatolodzy dość często spotykają mężczyzn skarżących się na krostki na penisie. Należy od razu zauważyć, że wysypka nie zawsze jest poważnym schorzeniem, ale oczywiście mogą często sygnalizować ich obecność. Czasami takim wysypkom towarzyszy silny świąd, który powoduje dyskomfort podczas stosunku, zmuszając mężczyznę do rezygnacji z życia intymnego.

Częstym powodem pojawienia się krostek na penisie jest wirus brodawczaka ludzkiego, czyli infekcja HPV. Choroba ta charakteryzuje się pojawieniem się brodawek narządów płciowych. HPV jest niebezpieczny dla kobiet i dla mężczyzn, szczepy wirusa o wysokim stopniu złośliwości mogą powodować raka macicy, ale mężczyźni są nosicielami choroby. Czerwone krostki na penisie, mosznie, wzdłuż długości penisa u mężczyzn oraz krostki na wargach sromowych u kobiet mogą wskazywać na obecność wirusa brodawczaka.

Leczenie krostek na penisie oraz krostek na wargach sromowych spowodowane wirusem brodawczaka HPV może odbywać przy zastosowaniu takich procedur jak:

  • Elektrokoagulacja – zniszczenie zmiany skórnej za pomocą energii elektrycznej o wysokiej częstotliwości.
  • Kriochirurgia – kontrolowane zamrażanie tkanek przy wykorzystaniu ciekłego azotu, czego efektem jest zniszczenie brodawki.

Krostki na nogach

Nieestetyczne krostki na nogach często przeszkadzają nie tylko kobietom, ale również mężczyznom, ponieważ wywołują swędzenie.Takie zmiany skórne są związane zarówno z czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi, więc ich leczenie zależy wyłącznie od przyczyny wysypki. Jedną z przyczyn takich zmian jest nieodpowiednia depilacja, która powoduje podrażnienie skóry i pojawienie się wysypki. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnej usługi depilacji laserowej Soprano ICE Platinum, która obecnie jest najpotężniejszy system usuwania niechcianego owłosienia. Laser wykorzystuje 3 rodzaje fal dając efekt gładkiej skóry, nie powodując powstawania krostek na nogach. Wysoka, jakość depilacji laserowej zabezpiecza przed pojawieniem się czerwonych krostek na ciele w miejscu wykonanego zabiegu. W klinice dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu dla specjalistów ważny jest komfort pacjentów bez podrażnień.

Krostki na udach

Przyczyną pojawiania się krostek na udach jest cienka i bardziej wrażliwa skóra w tym miejscu. Jest to szczególnie widoczne wśród osób z otyłością, u których dochodzi do otarć skóry. Zmiany na skórze są wyrażane i pojawiają się, jako czerwone swędzące krostki często z reakcją zapalną. Najczęstsze przyczyny krostek na udach to nadmierne pocenie się przy nieprawidłowym doborze bielizny, reakcja alergiczna na syntetyki, detergenty, podwyższony poziom glukozy we krwi, mięczaki zakaźne. W przypadku chronicznego występowania zmian skórnych na udach konieczna będzie konsultacja dermatologiczna. Leczenie mięczaka zakaźnego sprowadza się do chirurgicznego usunięcia. W niektórych przypadkach zalecane jest usuwanie tych zmian za pomocą zabiegu elektrokoagulacji.

Trądzik przyczyną czerwonych krostek na ciele

Skóra stale reaguje na wpływy środowiska zewnętrznego i procesy zachodzące w organizmie, sygnalizując pojawiające się problemy. Różne rodzaje wysypek i stanów zapalnych, takie jak trądzik, uwidoczniają się jako czerwone krostki na czole, krostki na dekolcie a także krostki na ramionach. Swędzące krostki są dość uciążliwe i wiele osób rozdrapuje skórę powodując nasilenie się stanu zapalnego i powstawanie blizn. Częstym objawem trądziku jest pojawienie się krostek na skórze twarzy, górnej części klatki piersiowej i pleców, to znaczy w obszarach o najwyższym stężeniu gruczołów łojowych.

Z takim problemem skórnym należy zgłosić się do dermatologa, który zleci leczenie farmakologiczne, natomiast kosmetolog wykona bezpieczne i skuteczne zabiegi. Nieefektowne krostki na dłoniach powinny być skutecznie leczone, aby nie rozprzestrzeniały się, ponieważ może dojść do tego, że pojawią się krostki na rękach na całej ich długości. Przykładem skutecznych procedur niwelujących swędzące krostki na ciele są peelingi medyczne i peelingi laserowe. Doskonałe rezultaty osiągane są dzięki zastosowaniu mieszanek różnych kwasów oraz łączenie peelingów z innymi zabiegami takimi jak np. mezoterapia.

Białe krostki na twarzy

Białe krostki na twarzy to małe okrągłe, twarde kropki o nazwie prosaki, często mylone z zaskórnikami. Rozwijają się, gdy białko keratynowe zawarte w górnej warstwie skóry i inne składniki martwych komórek skóry gromadzą się pod jej powierzchnią. Najczęstsze obszary pojawiania się prosaków to okolice oczu, policzków i nosa. Pojawiają się we wszystkich grupach wiekowych, dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Są również powszechne wśród bardzo małych dzieci i w tym przypadku nazywa się go plamami mlecznymi. Ich pojawienie się może być spowodowane reakcją alergiczną na krem do twarzy lub uszkodzenie słoneczne.

Dermatolodzy zalecają, aby nie wyciskać tych białych kostek na twarzy. Pomocna może być zmiana kremu do twarzy lub innych produktów, które mogą powodować reakcję alergiczną. Jeśli stan nie poprawi się sam, dermatolog może leczyć prosaki na różne sposoby: otwieranie prosaków (w celu ekstrakcji keratyny za pomocą igły medycznej), stosowanie kremu retinoidowego (na twarzy, ale nie wokół oczu), mikrodermabrazja (procedura, która usuwa najwyżej warstwy dotkniętego obszaru).

Skuteczne procedury kosmetologiczne, którym można poddać się w klinice Skin Soft to: elektrokoagulacja i peelingi chemiczne. Podczas konsultacji dermatologicznej specjalista wybierze odpowiednią metodę leczenia prosaków:

  • Elektrokoagulacja to wykorzystywanie prądu o wysokiej częstotliwości, podczas którego dochodzi do ścinania białka w miejscu białych krostek.
  • Peelingi chemiczne są niezwykle skuteczne do usuwania prosaków. Do zabiegu wykorzystywane są kwasy aplikowane na skórę, które wnikają w jej głębokie warstwy. Stare tkanki i nadmiar łoju ulegają usunięciu najczęściej za pomocą kwasu pirogronowego. Białe krostki na twarzy znikają, skóra jest dokładnie oczyszczona i zregenerowana.

 

Powrót na górę strony