Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Krostki

16 czerwca 22

Krostki mogą pojawić się na różnych częściach ciała i przybierać różne formy i barwę. Najczęściej występują na twarzy, plechach, nogach, udach oraz na penisie a przyczyny mogą być różne.

Krostki na udach

Przyczyną pojawiania się krostek na udach jest cienka i bardziej wrażliwa skóra w tym miejscu. Jest to szczególnie widoczne wśród osób z otyłością, u których dochodzi do otarć skóry. Zmiany na skórze są wyraźne i pojawiają się, jako czerwone swędzące krostki często z reakcją zapalną. Najczęstsze przyczyny krostek na udach to nadmierne pocenie się przy nieprawidłowym doborze bielizny, reakcja alergiczna na syntetyki, detergenty, podwyższony poziom glukozy we krwi, mięczaki zakaźne.

W przypadku chronicznego występowania zmian skórnych na udach konieczna będzie konsultacja dermatologiczna. Leczenie mięczaka zakaźnego sprowadza się do chirurgicznego usunięcia. W niektórych przypadkach zalecane jest usuwanie tych zmian za pomocą zabiegu elektrokoagulacji.

Krostki na nogach

Krostki na nogach często wywołują swędzenie, powodując dyskomfort. Mogą pojawić się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Takie zmiany skórne związane są zarówno z czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Określenie przyczyny pojawiania się krostek na nogach, pozwala na włączenie odpowiedniego leczenia.

Jedną z przyczyn pojawienia się krostek na nogach jest nieodpowiednia depilacja, która podrażnia skórę i powoduje pojawienie się wysypki. W tym wypadku zaleca się korzystanie z profesjonalnej usługi depilacji laserowej, która obecnie jest najskuteczniejszym sposobem usuwania niechcianego owłosienia. Laser wykorzystuje 3 rodzaje fal, dając efekt gładkiej skóry, nie powodując powstawania krostek na nogach. Wysoka, jakość depilacji laserowej zabezpiecza przed pojawieniem się czerwonych krostek w miejscu wykonanego zabiegu.

W Soft Skin Medical Center od lat pomagamy pacjentom w osiągnięciu gładkiej skóry bez niechcianych włosków i krostek. Dzięki zastosowaniu lasera do depilacji efekty są długotrwałe.

Trądzik przyczyną czerwonych krostek na ciele

Skóra cały czas reaguje na wpływ środowiska zewnętrznego i procesy zachodzące w organizmie, sygnalizując pojawiające się problemy. Różne rodzaje wysypek i stanów zapalnych, takie jak trądzik, uwidoczniają się jako czerwone krostki na czole, krostki na dekolcie, a także krostki na ramionach. Swędzące krostki powodują dyskomfort, wiele osób rozdrapuje je, powodując nasilenie się stanu zapalnego i w konsekwencji powstawanie blizn.

Częstym objawem trądziku są krostek na skórze twarzy, górnej części klatki piersiowej i pleców. Te miejsca to obszary o najwyższym stężeniu gruczołów łojowych. Trądzik powinien być leczony profesjonalnie przez dermatologa. Nieleczony może powodować powstanie blizn i nieefektowny wygląd skóry. Lekarz dermatolog zaleca leczenie farmakologiczne i odpowiednie zabiegi kosmetologiczne.

Białe krostki na twarzy

Białe krostki na twarzy to małe okrągłe, twarde kropki o nazwie prosaki, często mylone z zaskórnikami. Rozwijają się, gdy białko keratynowe zawarte w górnej warstwie skóry i inne składniki martwych komórek skóry gromadzą się pod jej powierzchnią. Najczęstsze obszary pojawiania się prosaków to okolice oczu, policzków i nosa. Pojawiają się we wszystkich grupach wiekowych, dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Są również powszechne wśród bardzo małych dzieci i w tym przypadku nazywa się go plamami mlecznymi. Ich pojawienie się może być spowodowane reakcją alergiczną na krem do twarzy lub uszkodzenie słoneczne.

Dermatolodzy zalecają, aby nie wyciskać tych białych krostek na twarzy. Pomocna może być zmiana kremu do twarzy lub innych produktów, powodujących reakcję alergiczną.

Jeśli stan nie poprawi się sam, dermatolog może zlecić leczenie prosaków na różne sposoby: otwieranie prosaków (w celu ekstrakcji keratyny za pomocą igły medycznej), stosowanie kremu retinoidowego (na twarzy, ale nie wokół oczu), mikrodermabrazja (procedura, która usuwa najwyżej warstwy dotkniętego obszaru).

Skuteczne procedury kosmetologiczne, którym można poddać się w klinice Skin Soft to: elektrokoagulacja i peelingi chemiczne. Podczas konsultacji dermatologicznej specjalista wybierze odpowiednią metodę leczenia prosaków, a wśród nich:

  • elektrokoagulacja to wykorzystywanie prądu o wysokiej częstotliwości, podczas którego dochodzi do ścinania białka w miejscu białych krostek.
  • Peelingi chemiczne są niezwykle skuteczne do usuwania prosaków. Do zabiegu wykorzystywane są kwasy aplikowane na skórę, które wnikają w jej głębokie warstwy. Stare tkanki i nadmiar łoju ulegają usunięciu najczęściej za pomocą kwasu pirogronowego. Białe krostki na twarzy znikają, skóra jest dokładnie oczyszczona i zregenerowana.

Krostki na penisie – przyczyny, objawy, leczenie

Wysypki na narządach płciowych powodują dyskomfort i mogą powodować ból, a także dyskomfort psychiczny. Ponadto wysypka na narządach płciowych może być pierwszym objawem poważnych chorób przenoszonych drogą płciową. Każdą wysypkę na narządach płciowych należy skonsultować z lekarzem i wyjaśnić powód jej powstania.

Dermatolodzy dość często spotykają mężczyzn skarżących się na krostki na penisie. Czasami takim wysypkom towarzyszy silny świąd, który powoduje dyskomfort podczas stosunku, zmuszając mężczyznę do rezygnacji z życia intymnego.

Częstym powodem pojawienia się krostek na penisie jest wirus brodawczaka ludzkiego, czyli infekcja HPV. Choroba ta charakteryzuje się pojawieniem się brodawek narządów płciowych. HPV jest niebezpieczny dla kobiet i dla mężczyzn, szczepy wirusa o wysokim stopniu złośliwości mogą powodować raka macicy, ale mężczyźni są nosicielami choroby. Czerwone krostki na penisie, mosznie, wzdłuż długości penisa u mężczyzn oraz krostki na wargach sromowych u kobiet mogą wskazywać na obecność wirusa brodawczaka.

Leczenie krostek na penisie oraz krostek na wargach sromowych spowodowane wirusem brodawczaka HPV może odbywać przy zastosowaniu takich procedur jak:

  • Elektrokoagulacja – zniszczenie zmiany skórnej za pomocą energii elektrycznej o wysokiej częstotliwości.
  • Kriochirurgia – kontrolowane zamrażanie tkanek przy wykorzystaniu ciekłego azotu, czego efektem jest zniszczenie brodawki.

Krostki na rękach 

Krostki na dłoniach są problemem estetycznym i mogą powodować dyskomfort psychiczny i powinny być skutecznie zdiagnozowane i leczone, aby nie rozprzestrzeniały się. Nieleczone stwarzają ryzyko rozsiania się.

Leczenie krostek w Soft Skin Medical Center 

Krostki na ciele, bez względu na ich umiejscowienie mogą być bardzo przykrą i stresogenną dolegliwością. Są mało estetyczne, czasami powodują świąd, który zmusza do drapania, rozdrapywania krostek przez co powstają różnego rodzaju komplikacje. Przyczyn powstawania krostek na ciele może być wiele. Ważne, aby ją znaleźć i leczyć, a także leczyć sam objaw, czyli krostki. W Soft Skin Medical Center zajmujemy się leczenie krostek bez względu na ich przyczynę. Dobieramy odpowiednie terapie i zabiegi kosmetologiczne, tak, aby pacjent poczuł szybko ulgę i odzyskał zadowolenie ze swojego wyglądu.

Pojawienie się na ciele krostek jest oznaką, że nasz organizm z czymś sobie nie radzi. Zapraszamy do naszej Kliniki na konsultację dermatologiczną i  w razie konieczności włączenie odpowiedniego leczenia

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie