Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Łuszczyca: przyczyny, objawy i leczenie

Łuszczyca: przyczyny, objawy i leczenie

28 czerwca 24

Czym jest łuszczyca?

Łuszczyca to przewlekła, autoimmunologiczna choroba skóry, która objawia się powstawaniem czerwonych, łuszczących się plam na skórze. Jest to schorzenie, które nie jest zaraźliwe, ale może znacznie utrudniać codzienne życie i powodować dyskomfort psychiczny. Łuszczyca może dotyczyć osób w każdym wieku, jednak najczęściej pojawia się u osób między 20 a 30 rokiem życia.

Przyczyny łuszczycy

Dokładna przyczyna łuszczycy nie jest znana, ale uważa się, że jest ona wywołana kombinacją czynników genetycznych i środowiskowych. Osoby z predyspozycją genetyczną do łuszczycy są bardziej narażone na zachorowanie, jeśli są narażone na pewne czynniki wyzwalające, takie jak:

Objawy łuszczycy

Najbardziej charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwone, łuszczące się plamy na skórze, zwane blaszkami łuszczycowymi. Mogą mieć one różną wielkość i kształt, a najczęściej pojawiają się na skórze głowy, łokciach, kolanach i dolnej części pleców. Inne objawy łuszczycy to:

Leczenie łuszczycy

Nie ma lekarstwa na łuszczycę, ale istnieją różne metody leczenia, które mogą pomóc w opanowaniu objawów i poprawie jakości życia. Leczenie łuszczycy dobiera się indywidualnie do pacjenta, biorąc pod uwagę nasilenie choroby, jej lokalizację i inne czynniki. Dostępne metody leczenia obejmują:

Łuszczyca a codzienne życie

Łuszczyca może mieć znaczący wpływ na codzienne życie osoby chorej. Choroba może powodować dyskomfort fizyczny i psychiczny, a także prowadzić do problemów w relacjach społecznych i zawodowych. Osoby z łuszczycą często doświadczają:

Ważne jest, aby osoby z łuszczycą pamiętały, że nie są same. Dostępnych jest wiele form pomocy i wsparcia, które mogą pomóc im w radzeniu sobie z chorobą i życiem pełnym wartości. Skorzystanie z pomocy psychologicznej, grup wsparcia oraz konsultacji dermatologicznych może znacząco poprawić jakość życia osób zmagających się z łuszczycą.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie