Treść strony

Aktualności
28 października 2022

Linerase HYDRO, skuteczne zapobieganie pierwszym oznakom starzenia

Starzenie się skóry jest nieuniknionym i fizjologicznym procesem, którego początek przypada na okres pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Od tego momentu powinniśmy więcej uwagi skierować na działania prewencyjne, przeciwstarzeniowe. Pierwsze objawy starzenia to m.in. suchość naskórka, pojawienie się pierwszych zmarszczek, powolna utrata elastyczności skóry i jej gęstości. Jak powinna wyglądać prawidłowa prewencja starzenia? Udzielając odpowiedzi na to pytanie należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na starzenie się komórek skóry, takie jak: działanie czynników środowiskowych (promieniowanie UV i negatywny wpływ wolnych rodników), zmiany hormonalne, styl życia. 

Zabiegiem szczególnie polecanym dla osób w młodym wieku o działaniu przeciwstarzeniowym jest mezoterapia igłowa LINERASE HYDRO. 

Składniki, które zostaną dostarczone do skóry w trakcie zabiegu to:

  • nieusieciowany kwas hialuronowy
  • aminokwasy: L-alanina, L-leucyna, L-izoleucyna, L-lizyna, L-prolina, L-walina, L-seryna i glicyna

Kwas hialuronowy jako substancja mocno higroskopijna, czyli przyciągająca wodę, będzie zwiększał nawilżenie skóry. Natomiast aminokwasy aktywują syntezę kolagenu, wykazują działanie antyoksydacyjne i wspierają procesy naprawcze. 

Linerase Hydro to aż 5 ml preparatu, dlatego możliwe jest wykonanie zabiegu na obszarze twarzy, szyi, a nawet dekoltu. 

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się z około 4 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2-3 tygodnie. 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym maścią znieczulającą, a preparat podawany jest mezoterapią igłową. Zabiegi zalecane są w szczególności osobom w młodym i średnim wieku. Natomiast dla osób starszych, z wyraźnymi oznakami starzenia takimi jak głębsze zmarszczki, bruzdy, duża wiotkość skóry, opadający owal twarzy, zaleca się wykonanie terapii łączonej Linerase HYDRO z atelokolagenem typu I Linerase. 

Uzupełnieniem efektów zabiegowych jest odpowiednia pielęgnacja domowa. Podstawą pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry powinny być:

  • całoroczna fotoprotekcja (SPF 30 lub 50)
  • antyoksydacja (kosmeceutyki zawierające m.in takie składniki aktywne jak: witaminę C, resweratrol, koenzym Q10, kwas alfa-liponowy, glutation)
  • wieczorna kuracja retinolem lub retinalem (w odpowiedniej formie chemicznej i stężeniu dostosowanym do potrzeb cery)
  • inne składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym (np. peptydy, czynniki wzrostu)
  • substancje nawilżające i odbudowujące barierę naskórkową (np. kwas hialuronowy, elastyna, kolagen, ceramidy, skwalan, NNKT)

Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!

Powrót na górę strony