fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Peeling laserowy
09
Lip

Botox, czyli toksyna botulinowa

Botox (toksyna botulinowa) to lek, który osłabia lub paraliżuje mięśnie. W małych dawkach może zmniejszyć zmarszczki skóry i pomóc w leczeniu niektórych schorzeń, np. nadpotliwości. Botox jest toksyną, ale gdy lekarze stosują go prawidłowo i w małych dawkach, może przynieść znakomite korzyści, np. redukcja zmarszczek. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne. W Soft Skin Dermaclinic jedynie certyfikowani lekarze wykonują zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, najczęściej nasi pacjenci wykonują botoks na kurze łapki, czy na zmarszczki poprzeczne czoła. Botox jest również wykorzystywany w zmniejszaniu mięśnia żwacza redukując problem bruksizmu.

Czym jest botox?

Toksyna botulinowa jest stosowana w medycynie w Wielkiej Brytanii od 1977 roku, a w przemyśle kosmetycznym od około 20 lat. Jest to oczyszczone białko, które jest wstrzykiwane w celu tymczasowego rozluźnienia mięśni twarzy, tym samym dochodzi do redukcji zmarszczek. Gdy mięśnie się rozluźniają, pokrywająca je skóra również się rozluźnia, a linie i zmarszczki wygładzają się.

Botox to neurotoksyna, działa na układ nerwowy, zaburzając procesy sygnalizacji nerwowej, które stymulują skurcze mięśni. W ten sposób toksyna powoduje przejściowy paraliż mięśni. Aby jakikolwiek mięsień się skurczył, nerwy uwalniają przekaźnik chemiczny zwany acetylocholiną w miejscu, w którym zakończenia nerwowe spotykają się z komórkami mięśniowymi. Acetylocholina przyłącza się do receptorów na komórkach mięśniowych i powoduje kurczenie się lub skracanie komórek. Zastrzyki z botoksu zapobiegają uwalnianiu acetylocholiny, która hamuje kurczenie się komórek mięśniowych. W ten sposób toksyna pomaga mięśniom stać się mniej sztywnymi.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Zabieg zawsze zaczynamy od konsultacji z lekarzem, który ustala dla Ciebie właściwy plan zabiegowy. Sam zabieg wiąże się z niewielkim dyskomfortem, ponieważ używamy tylko ultracienkich  igieł. Proces trwa około 15 do 30 minut. Chociaż natychmiast po zabiegu często występuje łagodne zaczerwienienie i niewielki obrzęk, zwykle ustępują one w ciągu 30 minut. Możliwe są lekkie siniaki.

Efekty zaczynają pojawiać się od 3 do 14 dni po zabiegu. Zapraszamy naszych pacjentów z powrotem po dwóch tygodniach, aby ocenić efekty i w razie potrzeby dokonać wszelkich drobnych korekt. Jest to integralna część zabiegu i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Wskazania do zabiegu

Zmarszczki dynamiczne są spowodowane ruchem mięśni, na przykład podczas uśmiechu, czy nadmiernej mimiki twarzy. Typowe dynamiczne zmarszczki to kurze łapki wokół oczu i zmarszczki na czole. Botox wykorzystuje różne formy toksyny botulinowej, aby tymczasowo sparaliżować lub rozluźnić aktywność mięśni i jest dobrą opcją na dynamiczne zmarszczki. Może wygładzić zmarszczki i przywrócić młodzieńczy wygląd.

Zmarszczki statyczne są spowodowane utratą elastyczności i kolagenu w skórze lub uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce lub palenie. Twoja skóra staje się cieńsza i bardziej sucha, a kształt twarzy zmienia się wraz z wiekiem z powodu utraty objętości. Niektórzy polecają Botox na zmarszczki statyczne, ale wypełniacze są tutaj znacznie bardziej skuteczne. Wypełniacze liftingują skórę, wygładzają linie i zmarszczki, przywracają utratę objętości i nadają świeży wygląd. Powszechne wypełniacze, w tym kwas hialuronowy szczególnie nadają się do drobnych linii i zmarszczek wokół ust. Dla wielu osób najlepsze rezultaty przyniesie kombinacja Botoxu i wypełniaczy.

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest również w przypadku nadpotliwości oraz przy przeroście mięśnia żwacza, czyli tzw. bruksizmie. Także botox nie tylko ma wskazania kosmetyczne, ale również medyczne.

Toksyna botulinowa to substancja, która zawojowała świat medycyny estetycznej. Zabieg botoksu widocznie zmniejsza zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu nowych. Także zabieg botoksu jest formą profilaktyki przed zmarszczkami na naszej twarzy. Bardzo ważne jest by zabieg był wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza, w Soft Skin Dermaclinic, tylko i wyłącznie tacy specjaliści wykonują ten zabieg. Zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, także jeśli Twoim problemem są zmarszczki dynamiczne, to zapraszamy do nas na zabieg!

W naszej Klinice obecnie trwa promocja na Dzień botoksu i ust, pozostały ostatnie wolne miejsca na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej i modelowania ust w specjalnej ofercie! Po więcej szczegółów zapraszamy na nasze media społecznościowe.