fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
28
Maj

Stymulatory tkankowe- przyszłość medycyny regeneracyjnej

Coraz częściej w medycynie estetycznej wykorzystuje się ogromny potencjał stymulatorów tkankowych. Pacjentom nie zależy tylko i wyłącznie na wypełnieniu i modelowaniu, ale również na głębokiej stymulacji komórek skóry. Stymulatory tkankowe to substancje, które na poziomie komórkowym pobudzają fibroblasty do produkcji kluczowych białek podporowych, takich jak kolagen i elastyna. W Soft Skin Dermaclinic uznajemy jedynie holistyczne podejście do zdrowia skóry, także nasza oferta jest bogata w stymulatory tkankowe.

Moc bursztynianu sodu

Bursztynian sodu, czyli silny stymulator tkankowy jest wykorzystany w dwóch preparatach, dostępnych w naszej klinice, a są to Xela Rederm oraz Electri. Electri to preparat do mezoterapii, który opiera swoje działanie na wysokiej dawce kwasu hialuronowego oraz bursztynianie sodu. Za spektakularne działanie Electri w głównej mierze odpowiada właśnie ten ostatni związek chemiczny. Powoduje on wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skórnych, usprawnia proces oddychania komórkowego, transportu jonów oraz poprawia mikrokrążenie krwi i limfy. Dodatkowo silnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek wpływających na jędrność i elastyczność skóry. Xela Rederm również stymuluje naturalne procesy metaboliczne i skutecznie chroni przed wolnymi rodnikami. Oba preparaty będą doskonałym rozwiązaniem u skór dojrzałych, poszarzałych i ziemistych. Nie tylko zwiększą produkcję włókien kolagenowych, ale również opóźnią procesy starzenia się skóry. Również zredukują objawy skóry naczyniowej i trądziku różowatego, ponieważ Electri i Xela Rederm usprawniają mikrocyrkulację krwi.

Wypełniacz stymulujący skórę

W Soft Skin Dermaclinic dbając o najwyższy standard naszych zabiegów, zdecydowaliśmy się na pracę z wypełniaczami, które stymulują procesy komórkowe. Do najskuteczniejszych preparatów, które łączą obie te funkcje są CG Styler 600 oraz Ellanse. CG Styler 600 to preparat, który łączy wielotorowe działanie wysokiej dawki kwasu hialuronowego z peptydami o działaniu stymulującym. Kwas hialuronowy przez zwiększenie wiązania wody zwiększa nawilżenie naskórka i poprawia odżywienie komórkowe. Peptydy stymulują metabolizm fibroblastów i zwiększają produkcję nie tylko kolagenu i elastyny, ale również kwasu hialuronowego. Unikalne połączenie peptydów- Sh-Pentapeptyd-12 SP, Octapeptyd-11 zwiększa widocznie jędrność i elastyczność skóry. Nadają skórze młodzieńczego blasku i witalności, sprawiają że drobne zmarszczki ulegają wypełnieniu, a podstawowe procesy biochemiczne w skórze zostają pobudzone. Ellanse swoje unikatowe działanie zawdzięcza polikaprolaktonowi, który jest silnym stymulatorem tkankowym. Pobudza on intensywnie syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, ujędrniając widocznie skórę. Od razu po zabiegu widoczny jest efekt wypełniania, ale stymulatory tkankowe potrzebują czasu, aby efekty były namacalne i widoczne. Po zabiegu, silnie stymulują metabolizm fibroblastów i po około 3 miesięcy widać już spektakularne efekty biostymulacji skóry.

Biostymulator kolagenu Ellanse w Soft Skin we Wrocławiu

Polinukleotydy kluczem do młodzieńczego blasku

Nucleofill to preparat do mezoterapii igłowej, który swoje spektakularne działanie opiera na polinukleotydach. Ta tajemniczo brzmiąca substancją to to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które wykazują wielotorowe działanie. Polinukleotydy działają głównie w 3 obszarach funkcjonowania skóry:

  • zwiększają nawilżenie skóry poprzez wiązanie wody w naskórku,
  • działają silnie antyoksydacyjnie, skutecznie walczą z wolnymi rodnikami,
  • pobudzają produkcje kolagenu i elastyny, ujędrniają skórę i wygładzając drobne linie i zmarszczki.

Nucleofill juz po pierwszym zabiegu delikatnie wypełnia drobne linie i zmarszki i jego efekty sa potęgowane przez 3 miesiące po zabiegu! Jędrna, elastyczna i gładka skóra są gwarantowane po zabiegu Nuclefill.

Profhilo- molekuła młodości

Profhilo to preparat bazujący na kompleksach hybrydowych kwasu hialuronowego, o wyjątkowo wysokim stężeniu po aż 64 mg. Polisacharyd ten uruchamia procesy naprawcze i stymuluje produkcję białek podporowych. Profhilo nie tylko wygładza skórę i wypełnia drobne zmarszczki od razu po zabiegu, ale stymulując syntezę kolagenu i elastyny potęguje efekty zabiegowe nawet 3 miesiące po zabiegu. Kwas hialuronowy jest sieciowany termicznie to innowacyjna metoda pozwalająca na wydłużona trwałość produktu i spektakularne efekty. Profhilo doskonale nadaje się, przy delikatnych liniach i zmarszczkach i przy obniżonej jędrności i elastyczności skory. Sprawia, ze skora nabiera zdrowego blasku i witalności.

Jeśli pragniesz naturalnego efektu wypełnienia zmarszczek, a przy okazji chciałbyś zastymulować naturalne procesy zachodzące w skórze, to biostymulator jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Stymulatory na poziomie komórkowym stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, sprawiając że skóra nabiera gładkości i sprężystości. Polikaprolakton, bursztynian sodu i polinuklotydy to składniki, które nie tylko zmniejszą widoczność zmarszczek, ale również będą działać przeciwrodnikowo i nawilżająco.