fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
17
Kwi

Delikatna okolica oka

Okolica oka to miejsce, które często spędza sen z oczu naszym Pacjentom. Ze względu na to, że w okolicy oka nie ma gruczołów łojowych, że skóra wokół oczu jest niezwykle cienka, to dodatkowo jest to okolica predysponowana do zastojów limfatycznych, tym samym powstaje opuchlizna i obrzęki. Najczęstszymi problemami, jakie obserwujemy to worki pod oczami, sińce oraz zastoje wody i limfy. Wpływ na to w dużej mierze mają predyspozycje genetyczne, ale często jest tak, że wynikiem tych zmian są poszczególne zaburzenia funkcjonowania organizmu, np. nieprawidłowa gospodarka żelazowa czy problem z nerkami, dlatego tak ważna jest wstępna konsultacja by znaleźć genezę problemu. W Soft Skin Dermaclinic skutecznie działamy na każdy problem tej delikatnej okolicy, zarówno zmniejszamy zasinienie i obrzęk wokół oczu, jak i redukujemy drobne zmarszczki, tzw. kurze łapki.

Zmarszczki wokół oczu

Na cienkiej skórze wokół oczu znacznie szybciej pojawiają się zmarszczki niż w innych obszarach naszej twarzy. Często nawet u bardzo młodych osób obserwuje się zmarszczki wyłącznie w okolicy oczu, tzw. kurze łapki. Warto już w młodym wieku rozpocząć zabiegi profesjonalne, które będą chronić przed pojawieniem się nieestetycznych linii wokół oczu. W Soft Skin Dermaclinic zawsze układamy spersonalizowany plan leczenia, ale żeby zmniejszyć widoczność zmarszczek proponujemy mezoterapię igłową i mezoterapię mikroigłową- Nanofrax i Dermapen 4. W mezoterapii igłowej musimy wybrać dedykowaną ampułkę, które celuje prosto w problem, zazwyczaj przy drobnych zmarszczkach wybieramy jeden z kluczowych preparatów:

Neauvia HydroDeluxe– synergistyczne połączenie kwasu hialuronowego z hydroksyapatytem wapnia, czyli biostymulatorem tkankowym. Preparat nie tylko zwiększy jędrność i elastyczność skóry, ale również poprawi nawilżenie okolicy zabiegowej.

Xela Rederm– dzięki połączeniu kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego będzie intensywnie pobudzał produkcję kolagenu i elastyny, ale również poprawi mikrokrążenie krwi i będzie działał silnie antyoksydacyjnie. Nie tylko zmniejszy zmarszczki, ale również zasinienie okolicy oka.

Jalupro– dzięki obecności w składzie aminokwasów niezbędnych do produkcji takich białek, jak kolagen i elastyna, zwiększa jędrność i elastyczność skóry, zmniejszając widoczność zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa, czyli Nanofrax i Dermapen 4 również wykonuje się na delikatna okolicę oczu, zarówno na powiekę dolną jak i ruchomą. Mikronakłuwanie frakcyjne powoduje pogrubienie skóry i tym samym uzyskujemy efekt liftingu.

Mezoterapia nanoigłowa i mikroigłowa Nanofrax we Wrocławiu

Mezoterapia nanoigłowa i mikroigłowa Nanofrax w Soft Skin

Zasinienie okolicy oka

Zasinienie okolicy oka często występuje genetycznie, czasami jednak pojawia się nagle i wtedy musimy się zastanowić, co jest geneza problemu. Często niedobór żelaza prowadzi do pociemnienia okolicy oczu. Żeby zmniejszyć zasinienie oka doskonałym rozwiązaniem będzie mezoterapia igłowa, z wykorzystaniem dedykowanych składników aktywnych, które usprawnią przepływ krwi i limfy, np. Light Eyes Ultra i Dermaheal Dark Circle Solution.

Light Eyes Ultra– to rewitalizujący koktajl nowej generacji. Poprawia mikrokrążenie krwi i limfy oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Ta wyjątkowa kombinacja jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy.

Dermaheal Dark Circle Solution– to preparat, który dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę pod oczami, redukując cienie i oznaki zmęczenia – dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki pod oczami i zapobiega ich powstawaniu.

Opuchlizna wokół oczu

Zazwyczaj zaburzony przepływ krwi i limfy prowadzi do obrzęków wokół oczu. Często jednak, genezą problemy są uwarunkowania genetyczne, które sprawiają, że walka z obrzękami jest utrudniona. Profesjonalne zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa znacząco zmniejszą widoczność nieestetycznej opuchlizny. Tutaj kluczowy jest dobór substancji aktywnych, które będą przeciwdziałać zastojowi płynów. Preparatami do mezoterapii, które znacząco zmniejszą opuchliznę jest Light Eyes Ultra, który dzięki zawartości ruszczyka i hesperydyny poprawi mikrokrążenie krwi i limfy. Świetnie się tutaj sprawdzi również Xela Rederm, bursztynian sodu- składnik produktu, również znacząco poprawi przepływ krwi i limfy.

Okolica oka potrzebuje szczególnej troski zarówno w pielęgnacji domowej, jak i gabinetowej. Ze względu na specyficzne cechy, okolica oka potrzebuje bardzo indywidualnego podejścia, w inny sposób będziemy radzić sobie z zasinieniem, a w inny z obrzękami limfatycznymi. Dlatego warto wybrać specjalistę, który zdefiniuje problem i wdroży leczenie, które będzie najskuteczniejsze. Oprócz profesjonalnych zabiegów, również niezmiernie ważne jest picie prawidłowej ilości wody i pielęgnacja domowa ze składnikami, które pobudzą mikrokrążenie krwi i limfy, np. kofeina. Podczas aplikacji kosmetyków wokół oczu bardzo ważne jest wykonanie mini masażu, który zmniejszy obrzęki limfatyczne.

Jeśli chcesz wiedzieć, co zniweluje Twój problem, jakie zabiegi profesjonalne i kosmetyki, to zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, który stworzą dla Ciebie spersonalizowany plan terapeutyczny!