fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Laserowa redukcja przebarwień
05
Sty

Resurfacing laserowy

Jeśli borykasz się z problemem zmarszczek, rozszerzonych porów, nierównomiernego kolorytu i tekstury skóry to resurfacing laserowy przy wykorzystaniu lasera Fotona będzie niezwykle skutecznym zabiegiem! Peeling laserowy skutkuje zmniejszeniem widoczności porów, drobnych zmarszczek, wyrównuje koloryt i zwiększa elastyczność i sprężystość skóry, dzięki czemu odzyskuje młodzieńczy wygląd! Zabieg jest wykonany przy wykorzystaniu lasera erbowo: yagowego, który pobudza skórę do procesów samoregeneracji, stymuluje syntezę kwasu hialuronowego i kolagenu, dzięki czemu poprawia jędrność i elastyczność skóry! Widocznie odświeża, rozjaśnia i wygładza skórę!

 

Jak działa resurfacing laserowy?

Wraz z upływem lat, każda skóra traci swoje umiejętności regeneracyjne, staje się ona cienka i mało elastyczna. Jest coraz mniej odporna na zewnętrzne czynniki, pojawiają się przebarwienia, a tekstura skóry już nie jest tak jednolita.  W takiej skórze musimy pobudzić procesy naprawcze, wywołać w niej kontrolowany stan zapalny, które będzie indukował wzmożoną produkcję kwasu hialuronowego i białek podporowych. Światło laserowe uszkzadza skóre, a to stymuluje ja procesów regeneracyjnych. Laser Er:Yag pozwala na odnowe powierzchni skóry, pozwala na stworzenie nowej, zdrowsze skóry! Światło lasera punktowo uszkadza skórę, tworzy w niej tysiące mikrouszkodzeń. Te mikrokolumny są otoczone zdrowa skórą, co znacząco przyspiesza proces regeneracji skóry po zabiegu i zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. Uruchamia się cała kasakada przemian biologicznych, w tym synteza białek skóry. Uszkodzona skóra zostaje zastąpiona nową, piękną skórę!

Rodzaje resurfacingu dopasowanie do stanu skóry

W zależności od stanu skóry możemy wykonać trzy rodzaje laserowego resurfacingu FOTONA:

Resurfacing łagodny- światło lasera penetruje płytko, ale mino tego osiągamy widoczne efekty zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, zabieg jest zalecany dla osób z rozszerzonymi porami i dla osób, które potrzebują odświeżenia skóry.

Resurfacing średnio głęboki –w tym rodzaju resurfacingu, laser tworzy gęstszą siatkę mikrouszkodzeń w skórze i penetruje na większą głębokość. Zabieg jest zalecany głównie w celu wyrównania tekstury i kolorytu skóry oraz eliminacji drobnych zmarszczek.  Będzie również skuteczny w terapii blizn potradzikowych i przebarwień.

Resurfacing głęboki – jest wykonywany na maksymalnej głębokości, siatka mikrokolumienek jest niezwykle gęsta, stąd też wydłużony jest okres rekonwalescencji po zabiegu. Resurfacing laserowy jest głównie polecany dla skór, które potrzebują intensywnego odmłodzenia i wygładzenia. Świetnie sprawdzi się w przypadku głębokich blizn potrądzikowych i w rozstępach.

Jeśli Państwo nie wiecie na jaki rodzaj resurfacingu się zdecydować, to zapraszamy na nasze bezpłatne konsultacje z kosmetologiem , który dobierze najskuteczniejszą procedurę do danego wskazania.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu  na skórze można zaobserwować zaczerwienienie i lekki obrzęk. Takie zaczerwienienie znika zwykle w przeciągu tygodnia, zaś obrzęk po około 4 dniach. W kolejnym etapie skóra może się złuszczać. Zaleca się by powtórzyć zabiegu od 2 do 5 razy.

 

Efekty resurfacingu

Pierwsze efekty peelingu (resurfacingu) laserowego widoczne są od razu po zabiegu, efekt jest potęgowany do 3 miesięcy. Skóra w tym czasie staje się bardziej promienna, elastyczna i gładsza. A dodatkowo możemy zaobserwować widoczne odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, wyrównanie struktury skóry, zwężenie porów, wyrównanie kolorytu skóry oraz ujędrnienie skóry. Dochodzi również do spłycenia blizn i zmniejszenia widoczności rozstępów.

Zabieg resurfacingu jest niezwykle efektywny, sprawdzi się idealnie w licznych wskazaniach skóry, wygładza, rozjaśnia i ujędrnia. Jeśli Twoja skóra ma ziemisty kolor, jeśli pory i zmarszczki są widoczne to zabieg z wykorzystaniem lasera Fotona będzie idealnym rozwiązaniem. Efekty zabiegu są długotrwałe i potęgowane  z czasem. Światło laserowe uszkadza skórę i pozwala jej narodzić się na nowo. Stymuluje ją do naprawy i stymuluje produkcję białek, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania skóry.

Obecnie mamy promocje 20% na zabieg peelingu laserowego!

Zapraszamy na konsultacje z naszym kosmetologiem, który ustali plan leczenia i dobierze najefektywniejszy zabieg!