fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
30
Gru

Fotona 4D

Fotona 4D to innowacyjna, 4 stopniowa procedura laserowa, wykorzystująca niezwykle rozwinięty technologicznie laser Fotonę, który jest połączeniem dwóch laserów Nd:Yag i Er:Yag. Dzięki połączeniu dwóch długości fali osiągamy synergistyczne i wielotorowe rezultaty. Zabieg Fotona 4D jest idealnym rozwiązaniem dla skór dojrzałych, z utratą wiotkości i elastyczności oraz dla skór borykających się z przebarwieniami i nierównomierną teksturą. Cała procedura będzie również niezwykle skuteczną formą profilaktyki przeciwstarzeniowej. Zabieg składa się z 4 etapów, każdy z nich wykorzystuje odmienne efekty światła laserowego. Dzięki czemu nie tylko zostaje wykonany peeling laserowy, ale również dochodzi do silnej stymulacji procesów regeneracyjnych i wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg?

Fotona 4D swoją skuteczność opiera na 4 etapach: Endolifting, Frac3, Piano i Superfacial.

Endolifting to pierwszy etap zabiegu, odbywa się on wewnątrz jamy ustnej. Efektami endoliftingu są wygładzenie i ujędrnienie skóry, zwłaszcza wypełnieniu ulegają bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza i linie marionetki. Zabieg w obrębie jamy ustnej jest komfortowy i niebolesny. Dzięki endoliftingowi dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu jędrność i elastyczność skóry znacząco się poprawia.

Frac 3 to pierwsza nieablacyjna (bez uszkodzenia powierzchownych warstw naskórka) technika frakcjonowania, której efektem jest silne napięcie i ujędrnienie skóry. Wiązka laserowa podgrzewa skórę bez naruszenia jej wierzchniej warstwy, w skórze właściwej tworzy się trójwymiarowa siatka punktów termicznych, które silnie pobudzają syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu że punkty termiczne są otoczone zdrową tkanką, proces regeneracji przebiega szybciej. Skóra zagęszcza się, ujędrnia i napina, powstają m.in. nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

Piano to trzeci etap zabiegu, wykorzystuje się w nim laser Nd:Yag, który penetruje na głębokość aż 6 mm, czyli aż do tkanki podskórnej. Wiązka laserowa dociera również do warstwy SMAS, czyli do powięzi mięśniowej. Warstwa SMAS jest celem chirurgicznego liftingu, dlatego efekty tego etapu sa porównywalne z zabiegiem chirurgicznym.

Superfacial to resurfacing laserowy wykorzystujący laser erbowo: yagowy. Wpływa na wierzchnie warstwy skóry, usuwa martwe warstwy naskórka, zwęża ujścia gruczołów łojowych i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniami do zabiegu Fotona 4D są skóra dojrzała z oznakami starzenia się, skóra o nierównomiernym kolorycie i teksturze oraz skóra o zmniejszonej jędrności i elastyczności. Zastosowanie dwóch długości fali w procedurze Fotona 4D wpływa na wielokierunowe i długofalowe działanie. Podczas zabiegu nie tylko usuwamy martwe komórki naskórka, ale również silnie stymulujemy skórę do procesów autoregeneracjnych. Impulsy laserowe stymulują syntezę białek podporowych, takich jak kolagen i elastyna.

Zabieg Fotona 4D łączy w sobie synergistyczne działanie dwóch technologii laserowych, dzięki temu efekty zabiegowe sa niezwykle szerokie. Efektami zabiegu jest silne wygładzenie skóry, uniesienie owalu oraz wyrównanie kolorytu. Dodatkowo dochodzi do zwężenia ujść gruczołów łojowych, tak więc widoczność porów znacząco spada. W Soft Skin obecnie mamy wyjątkową promocję na zabieg Fotony 4D, do końca lutego cena zabiegu wynosi 1499 zł! Procedura łączy w sobie spektakularne efekty światła laserowego. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, okres regeneracji skóry wynosi do tygodnia, ale efekty zabiegowe rekompensują ten czas regeneracji.

Zapraszamy do naszych kosmetologów na bezpłatne konsultacje, podczas których zostaną omówione szczegóły zabiegu!