fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Soft Skin w magazynie Forbes Women
28
Sie

Dr Elżbieta Wojtowicz-Prus w Forbes Women

Magazyn Forbes Women rozmawia z dr. n. med. Elżbietą Wojtowicz-Prus, wiceordynatordynatorem Oddziału Dermatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz założycielką Soft Skin Dermaclinic:

„Sensownie podejście do urody”

Dlaczego warto dbać o skórę holistycznie?

DR ELŻBIETA WOJTOWICZ-PRUS: Oszczędzasz czas, zabiegi są skuteczniejsze, a ich efekty dłużej się utrzymują. Dodam jeszcze jedną korzyść: bezpieczeństwo! Dbając o urodę dorywczo, w różnych miejscach, bez zbierania historii zabiegów sporo ryzykujemy.

Dermatolog czy lekarz medycyny estetycznej?

Wielu lekarzy nie-dermatologów to świetni fachowcy. Ale ile to razy jest tak: pacjentka zgłasza się na zabieg estetyczny, a nie wie, że jej skóra choruje. Taki na przykład rumień, który jest plagą wśród kobiet, nieleczony, zamienia się w trądzik różowaty. Kosmetologia, medycyna estetyczna, dermatologia.

Co jeszcze?

W niektórych sytuacjach pomoc psychologa czy ustawienie diety. Dlatego oferujemy w Soft Skin dostęp do różnych specjalistów, pracujemy wspólnie, aby nie pominąć żadnego z aspektów problemu.

Ratunku! jutro muszę być piękna!

…bo spotkanie ze znajomymi, ważna konferencja. Są peelingi enzymatyczne, które dają bankietowy efekt napięcia skóry, blasku, poprawy kolorytu. Do takich należy np. nowość Mango Lift Collagen Therapy. Mój faworyt to także Electri. Szwajcarska mezoterapia bursztynianem sodu wycisza rumień, zmniejsza ryzyko przebarwień, a śladów po iniekcjach nie ma już na drugi dzień. To ulubiony zabieg kobiet, które chcą zachować bladą twarz podczas prezentacji.

Czy pani pacjentki korzystają z wypełniaczy?

Przede wszystkim nie chcą być przerobione. Dlatego stosujemy popularne na świecie, inteligentne biostymulatory. Wypełniają zmarszczki i odbudowują objętość, ale nie protezują rysów twarzy. Np. stymulator kolagenu Ellanse podaję głęboko, nie tworząc ruchomych depozytów i nie zmieniając rysów twarzy, a jednak odtwarzam utraconą objętość. Drugi przebój – Profhilo do bioremodelingu. Wystarczy 5 bezpiecznych iniekcji, żeby przywrócić owal, zniwelować chomiki, wygładzić zmarszczki i nawilżyć.

Zabiegi laserowe?

Dają świetne efekty, ale są zarezerwowane na jesień i zimę. Latem stosujemy je tylko w trybach nieablacyjnych (bez odparowania naskórka). Najgłębszy na rynku lifting laserowy Fotona Piano odmładza skórę właściwą i powięź, na poziomie której pracują chirurdzy. Po zabiegu można pokazać się w towarzystwie i wyjść na słońce. Możliwości jest naprawdę wiele, trzeba tylko wiedzieć, co, kiedy i dla kogo będzie najlepsze.