fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Soft Skin ekspertem Medik8 w Harpers Bazaar
27
Lut

Soft Skin w Harper’s Bazaar

Soft Skin ekspertem Medik8 w magazynie Harper’s Bazaar Polska.

Dermatolodzy wiedzą najlepiej jak ważna dla zdrowia i młodości skóry jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Taka, która z dnia na dzień dostarcza odpowiednich substancji aktywnych, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pobudza skórę do regeneracji. Dlatego dr n. med. Elżbieta Wojtowicz-Prus, szefowa kliniki Soft Skin Dermaclinic we Wrocławiu i wiceordynator oddziału dermatologicznego WSSK we Wrocławiu, zwraca szczególną uwagę na trzy kroki, które są także podstawą filozofii Medik8. Chodzi przede wszystkim o schemat postępowania, który brytyjska marka kosmetologiczna nazwała w w skrócie CSA. Właśnie o tej filozofii dr Wojtowicz-Prus wypowiedziała się na łamach Harper’s Bazaar.

CSA filozofia Medik8

„Bardzo długo nasi Pacjenci czekali na produkty tak precyzyjnie dopasowane do potrzeb kobiecej skóry. CSA to innowacyjna metoda przeciwstarzeniowa, która wykorzystuje najbardziej zaawansowane formy witaminy C i A. Produkty te w połączeniu z ochroną przeciwsłoneczną dają zdumiewające rezultaty. To oczywiste dla każdego lekarza medycyny estetycznej, że starzejąca się skóra to najczęstsze wyzwanie w naszych klinikach. Dzięki tej prostej filozofii marki Medik8 obiecujemy efekty, które nasz pacjent zobaczy i pokocha”. Dr n. med. Elżbieta Wojtowicz-Prus

Witamina C

Dobra dla skóry witamina C musi być przede wszystki, odpowiednio stabilizowana, tylko wtedy zapewni ochronę antyoksydacyjną w ciągu dnia. To bardzo ważna witamina, ponieważ z jednej strony broni skórę przed atakiem wolnych rodników, a z drugiej bierze udział w syntezie kolagenu, a więc poprawia jędrność i napięcie skóry. Stosujemy ją także, aby redukować obrzęki, przyspieszać regenerację, rozjaśniać koloryt cery, zmniejszać przebarwienia. W Soft Skin Dermaclinic polecamy stabilizowane formuły witaminy C zwłaszcza w formie serum o różnym stężeniu, dopasowanym do rodzaju i wieku skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna

Naszą misją jest przekonanie kobiet, że ochrona przeciwsłoneczna jest podstawą nowoczesnej pielęgnacji . Zwłaszcza że badania pokazują, że aż 80% objawów zbyt szybkiego starzenia się skóry wywołuje promieniowanie słoneczne. Nasze doświadczenie jest takie, że kobiety chętnie sięgają po filtry, jeśli są one zastosowane w komfortowych, lekkich kremach, których stosowanie nie oznacza zatykania ujść gruczołów łojowych, świecenia czy bielenia skóry. Ochrona przeciwsłoneczna nie może być przecież przykrym obowiązkiem, nie powinna też pogarszać wyglądu. Chodzi więc o to, by dobrze dopasowany filtr przeciwsłoneczny był jednocześnie ulubionym kremem dziennym.

Witamina A

Witamina A gra natomiast pierwsze skrzypce w nocnej pielęgnacji. Ponieważ ma najszerzej udokumentowane działanie przeciwstarzeniowe, od lat wiedzie prym w terapiach anti-aging. Aby się do niej przekonać, należy ją odpowiednio wprowadzić do codziennego stosowania, postępując zgodnie z zasadami drabiny retinolowej. Adaptację do retinolu i innych form wit. A ułatwiają nam obecnie marki kosmetyczne. Dlatego cieszymy się, że na rynku profesjonalnych kosmeceutyków jest coraz więcej formuł na bazie różnych form i stężeń witaminy A. Są one odpowiednio dopasowane do różnych skór, a także do różnej tolerancji względem witaminy A. Więcej na temat stosowania witaminy młodości przeczytasz w wywiadzie z dr n. med. Elżbietą Wojtowicz-Prus >>>> TUTAJ

Leave a Reply

5 × four =