fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Lifting laserowy Fotona 4D
26
Lis

Laserowe odmładzanie – lifting Fotona 4D

Lifting FOTONA 4D pozwala pozbyć się bruzd nosowo-wargowych bez wypełniaczy? Tak! Ten czteroetapowy zabieg zaczyna się od rewolucyjnego Endoliftingu, czyli laserowego odmładzania skóry od wnętrza jamy ustnej. W całości to najbardziej kompleksowy zabieg odmładzający w laseroterapii. Podczas jednej wizyty ujędrniamy skórę na wszystkich jej poziomach, a do tego wykonujemy bezpieczny peeling laserowy.

Dlaczego FOTONA 4D?

Dr Elżbieta Wojtowicz-Prus, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej wyjaśnia, że FOTONA 4D jest doskonałą metodą na kompleksowe pokonanie objawów starzenia. Po pierwsze,  pogrubia skórę na całej jej grubości w newralgicznych miejscach (policzki, bruzdy ). Dodatkowo przebudowuje skórę, zagęszcza ją ujędrnia i uelastycznia. Po trzecie, napina skórę na poziomie, na którym wykonywany jest lifting chirurgiczny. A także zwęża pory, wyrównuje naskórek, normalizuje pracę gruczołów łojowych, rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry. I to wszystko podczas jednego zabiegu!

Pierwszy etap: Endolifting

Na początek skanujemy laserem wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górną i dolną część ust. W ten sposób napinamy i ujędrniamy wiotczejącą skórę policzków i wokół ust. Zwiększa to produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Endolifting to pierwszy etap procedury FOTONA 4D.

Drugi etap: lifting FRAC3

Tworzy w skórze właściwej rodzaj kolagenowego rusztowania w trzech wymiarach. Stąd trójka w nazwie odnosząca się do działania nie tylko na jednej głębokości. FRAC3 jest bezbolesny dla pacjenta, ponieważ laser działając na poziomach skóry właściwej, pozostawia naskórek nienaruszony. Tak zwana technika nieablacyjnego liftingu daje silne napięcie skóry i pobudza w niej proces produkcji kolagenu. Jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu skóra staje się coraz bardziej gęsta, a przez to jędrniejsza.

Trzeci etap: Piano

W pracy nad owalem nieoceniony jest laser neodymowo:yagowy Fotona w trybie Piano, który stanowi trzeci krok w tej procedurze. Etap ten napina duże powierzchnie skóry. A ponieważ energia dociera aż do tkanki podskórnej (na głębokość ok. 6mm), dochodzi również do obkurczenia warstwy SMAS, czyli powięzi mięśniowej, na poziomie której wykonywany jest lifting chirurgiczny. Daje efekty porównywalne do zabiegów z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków HIFU.

Czwarty etap: SuperFacial, czyli peeling laserowy

To jeden z ulubionych zabiegów pacjentek Soft Skin, który może być też wykonywany jako samodzielna procedura. To rodzaj resurfacingu laserowego, który przebudowuje naskórek. Za pomocą lasera erbowo-yagowego:

  • wygładzamy cerę,
  • zwężamy ujścia gruczołów łojowych,
  • wyrównujemy koloryt,
  • niwelujemy drobne powierzchniowe zmarszczki i przebarwienia.

Dr Elżbieta Wojtowicz-Prus: Wykonanie takiego peelingu na finał to kropka nad i w kompleksowym odmładzaniu. Mamy bowiem za sobą lifting na wszystkich poziomach skóry, pozostaje nam tylko wygładzić i oczyścić jej powierzchnię. Genialne w procedurze Fotona 4D jest to, że pacjentka nie musi wielokrotnie zgłaszać się na zabiegi. Podczas jednej wizyty rozwiązuje wiele problemów starzejącej się skóry.

Co po laserze?

Aby zwiększyć efekty zabiegów laserowych w medycynie estetycznej zaleca się zawsze serie mezoterapii  – zarówno przed jak i po laserze. Najlepsze są mezoterapie regenerujące, które nie tylko poprawiają nawilżenie za sprawą nieusieciowanego kwasu hialuronowego, lecz także pobudzają skórę do ujędrniania i odmładzania za sprawą peptydów, aminokwasów, minerałów, antyoksydantów. W Soft Skin Dermaclinic polecamy głębokie mezoterapie, takie jak Aquashine, Filorga NCTF, Teosyal Redensity I, Princess Rich.

Lasery a wypełniacze

Gdy mamy wypracowaną dobrą jakość skóry, pacjentki automatycznie widzą, że owal wygląda dużo lepiej. Skóra jest uniesiona, bardziej elastyczna, ujędrniona i napięta. Dopiero wtedy przechodzimy do części drugiej, czyli do odbudowy utraconej wypukłości rysów twarzy. Choć często w naszej klinice okazuje się, że po laseroterapii wypełniacze nie są wcale konieczne. Ale gdy są większe zaniki tkanek, żeby wymodelować owal, podajemy wypełniacze. Oczywiście dużo wyżej, na przykład w rejonie skroni (także za linią włosów) i policzków. W ten sposób liftujemy opadającą skórę, i przy okazji odmładzamy rysy twarzy. Stosujemy wtedy w klinice SOFT SKIN we Wrocławiu usieciowany kwas hialuronowy.

 

Leave a Reply

one × three =